0
محتویات سبد خرید
مقالات تاریخچه
10 مرداد 1401 نویسنده : تیم گسترش صدا
64 0 0

تاریخچه کمپانی شور SHURE ویژه

کمپانی شور یکی از کمپانی های پیش رو و ابر کمپانی صنعت صوت و موسیقی جهانی است ، زمینه فعالیت این شرکت شامل میکروفون، میکروفن بی‌سیم، هدفون، کارتریج مغناطیسی، دستگاه صداآمیزی، سیستم‌های مخصوص کنفرانس ، میکسر، سیستم‌های صوتی خانگی و استودیویی، آلات مختلف موسیقی نظیر پیانو، ارگ و انواع نرم افزارهای مربوط به صنعت صوت و موسیقی است و مجموعه‌ای جهانی با هزاران کارمند دارد.می توان در باره تاریخچه و فعالیت های پر باراین کمپانی در طی ۹۵ سال گذشته ، کمپانی شور را اینگونه معرفی کرد .ادامه مطلب..

09 مرداد 1401 نویسنده : تیم گسترش صدا
62 0 0

تاریخچه کمپانی بهرینگر ویژه

من(اولی بهرینگر) می خواهم این شانس را داشته باشم که قسمت کوچکی از داستان زندگیم را با شما در میان بگذارم. من در سال ۱۹۶۱ در بادن، شهر کوچکی نزدیک زوریخ در کشور سوییس به دنیا آمدم. من در خانواده اهل موسیقی رشد کردم. در ۴ سالگی توسط مادرم، یادگیری پیانو را آغاز کردم. از دوران نوجوانی تعهد خودم را به موسیقی و تکنولوژی نشان دادم و زمانی که ۱۶ سال داشتم اولین سینتیسایزر خود را که مدل UB-۱ بود ساختم.

28 شهریور 1401 نویسنده : تیم گسترش صدا
23 0 0

تاریخچه شرکت  RODE ویژه

RØDE یک شرکت منحصر به فرد استرالیایی با سابقه تاریخی بیش از 50 سال است که اشتیاق زیادی به نوآوری، کیفیت، و تعهد پایدار برای دسترسی به صدایی باورنکردنی برای همه دارد.

09 مرداد 1401 نویسنده : تیم گسترش صدا
61 0 0

تاریخچه شرکت مایداس و کلارک تکنیک ویژه

تاریخ مایداس و کلارک تکنیک در سال ۱۹۷۰ مایداس ( MIDAS ) توسط جف بایرز ( Jeff Byers ) و چارلز بروک ( Charles Brooke ) تحت عنوان "مایداس امپیلی فیکیشن MIDAS Amplification آغاز به کارکرد. در ابتدا محصولات این شرکت محدود به ساخت آمپلی‌فایرهایی برای سازهای موسیقی بود اما خیلی زود جف بایرز ( Jeff Byers ) با ارائه ایده‌ای جدید برای طراحی و تولید تجهیزات صوتی حرفه‌ای فصل تازه‌ای را برای حضوری پرافتخار در صنعت صدای حرفه‌ای گشود. در سال ۱۹۷۲ خط تولید محصولات مایداس به ساختمانی در خیابان استن هوپ ( STANHOPE ) لندن ، درست در همسایگی شرکت مارتین اودیو ( MARTIN AUDIO ) انتقال یافت ، دیری نگذشت که این دو همسایه در پی تبادل ایده‌های منحصر به‌ فرد خود به نقاط مشترکی برای طراحی و تولید یک سیستم صوتی حرفه‌ای دست یافتند. میکسر این سیستم ترکیبی از ماژول‌های متنوعی بود که هر کدام از آن‌ها متناسب با تنوع ورودی‌ها و فیلترهای خاص خود امکان تولید صدای مطلوبی را فراهم می‌ساخت . البته این سیستم با توجه به استانداردهای امروز در صنعت صدای حرفه‌ای بسیار ساده و فارغ از پیچیدگی بود ، اما همان سیستم ساده که بعدها به PRO۴ شهرت یافت ، زمینه‌ساز و پشتوانه اصلی طراحی و تولید میکسرهای سری XL مایداس شد . حضور موفق این سیستم در پی همراهی با گروه مشهور سوپر ترمپ ( SUPERTRAMP ) در تور کنسرت‌های آن‌ها بر اساس آلبومی به نام جنایت قرن در سال ۱۹۷۴ منجر به کسب تجربه‌های منحصر به ‌فردی برای جف بایرز ( Jeff Byers ) طراح متفکر مایداس شد .

09 مرداد 1401 نویسنده : تیم گسترش صدا
67 0 0

تاریخ لَب گروپن و لِیک ویژه

درباره لب گروپن لپ گروپن کمپانی است که به صورت تخصصی آمپلی فایر و سیستم مدیریت بلندگوها را تولید میکند. محل این کمپانی در جنوب شهر گوتنبرگ واقع در کشور سوئد میباشد. هدف این کمپانی سوئدی تولید آمپلی فایر های پیشرفته و همچنین سیستم مدیریت بلندگوها با تکیه بر پیشرفته ترین و منحصر به فرد ترین تکنولوژی هایی است که تا کنون در هیچ یک از تجهیزات امروزی صنعت صدا استفاده نشده. تحقیقات وسیع، کار و تلاش مداوم در لپ گروپن همگی پشتوانه هایی هستند که نام این کمپانی را در صدر بهترین برندهای صنعت تخصصی صدا قرار داده اند. در ژانویه سال ۲۰۰۹ با خرید مالکیت کمپانی لیک ، که یکی از بهترین تولید کننده های DSP به شمار می آمد، لب گروپن قدمی مهم و اساسی را در تاریخ فعالیت های خود برداشت. از نتایج این ادغام میتوان به انحصار در استفاده ازپردازشگر دالبی لیک، برای سیستم های تورینگ و همچنین نصب دائمی در پروژه های صوتی و لابراتوارهای دالبی اشاره کرد.