0
محتویات سبد خرید  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
کارت صدا

کارت صدا چیست؟
کارت صدا قطعه ای است که تجهیزات استودیویی امروزی را به کامپیوتر متصل میکند و وظیفه اصلی آن تبدیل سیگنال های آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ است. کارت صدا شامل ورودی هایی به منظور دریافت سیگنال از میکروفون و سازهای موسیقی است. همچنین استفاده از کارت صدا باعث می گردد تا کمترین میزان تأخیر جهت پخش سیگنال از هدفون و اسپیکر مانیتورینگ تولید شود.


معرفی انواع کارت صداها 
کارت صدای اینترنال (Internal): این مدل کارت صدا بر روی بوردهای کامپیوتر نصب می شوند اما به دلیل وجود برخی محدودیت ها و عدم دسترسی به تجهیزات جانبی، برای فعالیت های حرفه ای استودیویی کارآمد نمی باشند.

کارت صدای اکسترنال (External): کارت صدای اکسترنال به صورت رک و رومیزی با انواع ورودی و خروجی های مختلف، همراه با تجهیزات جانبی برای استودیوهای خانگی و حرفه ای تولید می شوند.

 

معرفی انواع پورت های اتصال 
پورت USB: رایج ترین پورت اتصال کارت صدا در بین دیگر پورت ها، پورت USB است. در این روش، اتصال از طریق USB2 و USB3 انجام میشود.

پورت Firewire: پورت های Firewire با سرعت بیشتری نسبت به USB در دو نسخه Firewire 400 (قدیمی)و Firewire800 تولید شده و بوسیله ی آن کارت صدا به کامپیوتر متصل میگردد.

 پورت Thunderbolt: این مدل اتصال در کارت صدا، سرعت بیشتری نسبت به USB و Firewire را دارد و قابل استفاده بر روی سیستم عامل های MAC است.

 

ساختار کلی کارت صدا
کارت صدا های موجود برای میکروفون، ساز های موسیقی و پری امپ به طور کلی از بخش های زیر تشکیل شده اند:

محاسبه گر سیگنال دیجیتال

تبدیل کننده دیجیتال به آنالوگ

تبدیل کننده آنالوگ به دیجیتال

ورودی وخروجی های میدی 

 
بهترین و معتبر ترین برند های تولید کننده کارت صدا
از برندها و شرکت های معتبری که در زمینه تولید کارت صداهای حرفه ای فعالیت میکنند میتوان به یونیور سال (Universal)، ار ام ای (RMI)، موتو (MOTU)، ام ادیو (M-AUDIO)، فوکوسرایت (Foucsrite)، اشتنبرگ (Steinberg)، پریسونوس (Presonus)، رولند (Roland) و بهرینگر (Behringer) اشاره کرد.

 

مجموعه گسترش صدا افتخار دارد که به عنوان یکی از کاملترین فروشگاه های اینترنتی تجیهزات استودیویی در کشور، خدمات مشاوره پیش از خرید و فروش طیف وسیعی از برندهای مطرح کارت صدا را به شما مشتریان و بازدیدکنندگان محترم ارائه نماید.