0
محتویات سبد خرید

خرید و قیمت انواع اسپیکر مانیتورینگ

اسپیکرهای مانیتورینگ، یا مانیتورهای استودیویی، یکی از مهم‌ترین ابزارها در استودیوهای ضبط و تولید موسیقی هستند. این اسپیکرها برای پخش دقیق و بدون تغییر صدای ضبط شده طراحی شده‌اند و نقش حیاتی در میکس و مسترینگ صدا دارند.

   • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
اسپیکر مانیتورینگ

اسپیکرمانیتورینگ (monitoring speaker) چیست؟ 
اسپیکرمانیتورینگ جهت پخش و نمایش جزییات صدا دراستودیو کاربرد دارد و می‌تواند سیگنال‌های صوتی دریافتی را کاملا واضح و بدون تغییربه گوش برساند.

معرفی انواع اسپیکرمانیتورینگ: 
اسپیکرمانیتورینگ اکتیو (Active) :
متداول ترین نوع اسپیکرمانیتورینگ دراستودیوها اسپیکرهای اکتیو هستند که دارای آمپلی فایر داخلی، کراس اور (Cross Over) حرفه ای و تنظیمات کالیبراسیون اتاق در جهت اصلاح ناحیه‌های فرکانسی و بهبود خروجی نهایی می‌باشند.
اسپیکرمانیتورینگ پسیو (Passive):
اسپیکر مانیتورینگ‌های پسیو برای تامین انرژِی اسپیکرها نیاز به آمپلی فایر جداگانه دارند و به دلیل عدم داشتن مدارهای دیجیتالی داخلی، در نهایت خروجی متفاوت و با کیفیت بالا را ارائه می‌کنند.

اسپیکرمانیتورینگ از چه چیزهایی تشکیل شده است ؟
آمپلی فایر (Amplifier):
وظیفه تقویت انرژی و قدرت لازم برای پخش اسپیکرها (بلندگو) را برعهده دارد.
کراس اور (Cross over):
این بخش وظیفه خیلی مهمی بدوش می‌کشد. تقسیم فرکانس‌ها و انتقال آن به آمپلی فایر وظیفه کراس اور هست. یعنی فرکانس‌هایی که قرار است بین اسپیکرها تقسیم شود از کراس اور عبور کرده و به آمپلی فایر منتقل می‌شود.
اسپیکر(بلندگو):
اسپیکر (speaker) به عنوان مبدل، سیگنال‌های الکتریکی را به سیگنال‌های صوتی تبدیل می‌کند.
کالیبراسیون صدا:
جایگذاری مانیتورصدا، در استودیو است که بخش مهمی از چیدمان استودیو می‌باشد. با توجه به محدودیت‌هایی که هر استودیو دارد، بخش کالیبراسیون با تنظیماتی که در مانیتور دیده می‌شود می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

ووفر (Woofer) و توییتر:
در اسپیکرمانیتورینگ، ووفر جهت پخش فرکانس‌های پایین و توییتر جهت پخش فرکانس های بالا کاربرد دارند، که هر چقدر اندازه ووفر و توییتر بزرگ‌تر باشد در نهایت حجم و دقت وضوح صدای خروجی بیشتر است.

معرفی برندهای معتبر در زمینه تولید اسپیکرمانیتورینگ
از برندها وشرکت‌های معتبر در زمینه  تولید اسپیکرمانیتورینگ‌های حرفه ای می‌توان به کی ار کی (KRK)، یاماها (YAMAHA)، جنلک (Genelec)، ادام (ADAM)، فوکال (Focal)، بیرداینامیک (BeyerDynamic) و ام ادیو (M-AUDIO) اشاره کرد.

مجموعه گسترش صدا برتر مفتخر است که به عنوان یکی از مجهزترین فروشگاه‌های اینترنتی تجیهزات استودیویی در کشور، خدمات مشاوره پیش از خرید و فروش طیف وسیعی از برندهای مطرح اسپیکرمانیتورینگ را به شما مشتریان و بازدیدکنندگان محترم ارائه نماید.