0
محتویات سبد خرید

خرید و قیمت انواع کارت صدا استودیویی

کارت صدا استودیویی یا کارت صدای حرفه‌ای یک دستگاه سخت‌افزاری است که برای ضبط، ویرایش و پخش صدا با کیفیت بالا در محیط‌های استودیویی و تولید موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها امکانات پیشرفته‌تری نسبت به کارت صداهای معمولی دارند و برای استفاده حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای طراحی شده‌اند.  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
کارت صدا

کارت صدا چیست؟
کارت صدا قطعه ای است که تجهیزات استودیویی امروزی را به کامپیوتر متصل می‌کند و وظیفه اصلی آن تبدیل سیگنال‌های آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ است. کارت صدا شامل ورودی‌هایی به منظور دریافت سیگنال از میکروفون و سازهای موسیقی است. همچنین استفاده از کارت صدا باعث می‌گردد تا کمترین میزان تأخیر جهت پخش سیگنال از هدفون و اسپیکر مانیتورینگ تولید شود.


معرفی انواع کارت صداها 
کارت صدای اینترنال (Internal): این مدل کارت صدا بر روی بوردهای کامپیوتر نصب می‌شوند اما به دلیل وجود برخی محدودیت ها و عدم دسترسی به تجهیزات جانبی، برای فعالیت‌های حرفه ای استودیویی کارآمد نمی‌باشند.

کارت صدای اکسترنال (External): کارت صدای اکسترنال به صورت رک و رومیزی با انواع ورودی و خروجی های مختلف، همراه با تجهیزات جانبی برای استودیوهای خانگی و حرفه ای تولید می‌شوند.

 

معرفی انواع پورت های اتصال 
پورت USB: رایج ترین پورت اتصال کارت صدا در بین دیگر پورت‌ها، پورت USB است. در این روش، اتصال از طریق USB2 و USB3 انجام می‌شود.

پورت Firewire: پورت‌های Firewire با سرعت بیشتری نسبت به USB در دو نسخه Firewire 400 (قدیمی) و Firewire800 تولید شده و بوسیله ی آن کارت صدا به کامپیوتر متصل می‌گردد.

 پورت Thunderbolt: این مدل اتصال در کارت صدا، سرعت بیشتری نسبت به USB و Firewire را دارد و قابل استفاده بر روی سیستم عامل‌های MAC است.

 

ساختار کلی کارت صدا
کارت صدا‌های موجود برای میکروفون، ساز‌های موسیقی و پری امپ به طور کلی از بخش‌های زیر تشکیل شده اند:

محاسبه گر سیگنال دیجیتال

تبدیل کننده دیجیتال به آنالوگ

تبدیل کننده آنالوگ به دیجیتال

ورودی وخروجی‌های میدی 

 
بهترین و معتبر‌ترین برندهای تولید کننده کارت صدا
از برندها و شرکت‌های معتبری که در زمینه تولید کارت صداهای حرفه ای فعالیت می‌کنند می‌توان به یونیور سال (Universal)، ار ام ای (RMI)، موتو (MOTU)، ام ادیو (M-AUDIO)، فوکوسرایت (Foucsrite)، اشتنبرگ (Steinberg)، پریسونوس (Presonus)، رولند (Roland) و بهرینگر (Behringer) اشاره کرد.

 

مجموعه گسترش صدا افتخار دارد که به عنوان یکی از کامل‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی تجیهزات استودیویی در کشور، خدمات مشاوره پیش از خرید و فروش طیف وسیعی از برندهای مطرح کارت صدا را به شما مشتریان و بازدیدکنندگان محترم ارائه نماید.