سبد خرید : 0
دوستان عزیز : باتوجه به نوسانات قیمت ارز قبل از تایید خرید نهایی ، با بخش پشتیبانی در تماس باشید.


بلاگ و مقالات آموزشی

تاریخچه بهرینگر

تاریخچه بهرینگر

(تعداد بازدیدها : 320 بار)


من(اولی بهرینگر) می خواهم این شانس را داشته باشم که قسمت کوچکی از داستان زندگیم را با شما در میان بگذارم.
من در سال ۱۹۶۱ در بادن، شهر کوچکی نزدیک زوریخ در کشور سوییس به دنیا آمدم. من در خانواده اهل موسیقی رشد کردم. در ۴ سالگی توسط مادرم، یادگیری پیانو را آغاز کردم.

از دوران نوجوانی تعهد خودم را به موسیقی و تکنولوژی نشان دادم و زمانی که ۱۶ سال داشتم اولین سینتیسایزر خود را که مدل UB-1 بود ساختم.

UB-1

دو عامل موسیقی و الکترونیک الهام بخش من در مطالعه و یادگیری پیانو کلاسیک و مهندسی صدا بودند. در سال ۱۹۸۲ من به دوسلدورف نقل مکان کردم.

در آلمان در دانشگاه روبرت شومان مشغول یادگیری پیانو و همچنین مهندسی صدا در دانشگاه Fachhochschule در شهر سالزبورگ اتریش شدم. و در سال ۱۹۸۲ اولین افکت دیجیتالی بهرینگر را ساختم.
اولین افکت دیجیتالی

در دهه ۸۰ سایکو آکوستیک موضوعی داغ در صنعت حرفه ای صدا به شمار می آمد. در این زمان تعدادی از کارخانجات تولید کننده پردازشگرهای Audio ، به حمایت از مهندسین ممتاز و استودیوهای ضبط موسیقی پرداختند. کنجکاوی، علاقه مندی و تعصب علمی اولی بهرینگر باعث شد که وی چالشی را بپذیرد و پردازشگر Studio Exciter نوع F که هر دوعامل تحریک کردن و قطبی کردن را دارا می بود، بسازد.
او به این جمله تاکید فراوانی داشت: یک پروسسور صدا باید قابل تهیه برای عموم مردم باشد.
STUDIO EXCITER Type F

شرکت بهرینگر متولد شد

در سال ۱۹۸۹ یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکتها در زمینه Pro Audio توسط اولی بهرینگر بنیانگذاری شد. فلسفه بهرینگر این بود که هر موزیسینی با هر بودجه ای توان خرید تجهیزات موسیقی را داشته باشد و این کار باعث شود که استودیوهای ضبط خانگی نیز گسترش یابند. لوگو شرکت نیز توسط یکی از طراحان معروف به نام اتو پانکه که تصویری از یک گوش درون یک مثلث بود ساخته شد که نام بهرینگر در آن قرار داشت و در پایین لوگو نیز شعار شرکت قرار گرفت.
اعضای بهرینگر در ۱۹۸۹

JUST LISTEN

اولین لوگو به همراه اولین شعار بهرینگر

در سال ۱۹۹۶ بهرینگر میکسر جدیدی را به نام EURODESK معرفی کرد که به شدت مورد توجه شرکتهای ارائه دهنده خدمات صوتی و گروههای موسیقی قرار گرفت.
این دستگاه دارای ۲۴ ورودی و ۸ میکس باس بود و باقیمت کمتر از ۵۰۰۰ دلار در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.
EURODESK

بهرینگر در سال ۱۹۹۷ به منظور پایین نگه داشتن قیمت، خط تولیدات خود را به آسیا منتقل کرد.
بهرینگر در سال ۲۰۰۲ کارخانه خود را به نام شهر بهرینگر واقع در شهر ژانگ شن چین در استان گوانگ دونگ برپا کرد و طی آن بیش از ۱۰ محصول خود را که در نواحی مختلف ساخته می شد، در این مکان گرد آوری کرد.
کارخانه بهرینگر در ژانگ شن

در سال ۲۰۰۳ بهرینگر تصمیم به تشکیل دانشگاه میوزیک گروپ گرفت که طی آن کارمندان آموزشهایی را در زمینه مدیریت، زبان و اطلاعات عمومی کسب کنند. بهرینگر در این سالها به ساخت تجهیزات صوتی شامل انواع میزهای صدا، بلندگوها، هدفونها، میکروفونها، کنترلرها، افکتها، آمپلی فایرهای گیتار الکتریک و رابط های صدا (Audio Interface) پرداخت.

در سال ۲۰۱۰ هولدینگ میوزیک گروپ توسط اولی بهرینگر شکل گرفت که طی آن تعدادی از شرکتهای معتبر و صاحب سبک در زمینه تولید دستگاههای صوتی و موسیقی در کنار هم قرار گرفتند و مجموعه ای قدرتمند را تشکیل دادند.
از این شرکتها می توان به مـایـداس، کلارک تکنیـک، توربوسانـد، تانـوی، تـی سـی الکتـرونیک، لَبگـروپن، لِیـک، تی سی هلیکُن، بهرینگر، بوگرا، دی دی ای و یوروکام اشاره کرد.

تولد لوگوی جدید

بعد از تغییراتی که بهرینگر در این سالها در محصولاتش بوجود آورد تصمیم گرفت که لوگو و شعار کمپانی را نیز تغییر دهد به همین منظور بعد از گذشت ماهها و پیاده کردن ایده های مختلف لوگوی جدید با همفکری دوست قدیمیش آنا پانکه رونمایی شد.

سری X32
در سال ۲۰۱۱ تولید میکسر دیجیتال X32 باعث شد که دهها و هزاران نفر از مصرف کنندگان از نتیجه آن لذت ببرند. طراحی جدید و توسعه یافته به همراه مهندسی دقیق این میکسر که باعث تولید صدایی درخشان در کنار قیمت پایین آن بود، دلیل به دست آوردن مقبولیت زیادی بین صدا برداران شد.
میکسر X32 در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه MIPA ، یکی از معتبرترین جوایز در زمینه حرفه صدا شد.

دستاورد های بهرینگر در سال ۲۰۱۳

جایزه MIPA برای سری X32 در اپریل ۲۰۱۳
جایزه انتخاب مخاطبین برای سری X32 در ۲۰۱۳


جایزه بهترین کنسول میکس دیجیتال در اکتبر ۲۰۱۳
 منبع : ارتباط صدا برتربازگشت به مقالات تاریخچه

لیست مقایسه : 0 محصول  (خالی کردن لیست مقایسه)