0
محتویات سبد خرید
مقالات تاریخچه
  • 61
  • 277 مرتبه
معرفی و تاریخچه کمپانی نام آشنا و حرفه ای رولند ROLAND

معرفی و تاریخچه کمپانی نام آشنا و حرفه ای رولند ROLAND

26 آذر 1401

 

 

 

 

 

شرکت رولند (ROLAND)،تولید کننده انواع ابزار آلات موسیقی، تجهیزات الکترونیکی و نرم افزارهای موسیقی است که در سراسر جهان طرفداران بی شماری دارد و سال هاست توسط هنرمندان حرفه ای مورد استقبال و استفاده قرار میگیرد وطی سالیان سال فعالیت و تولید ابزارهای موسیقیایی متعددی مانند سینتی‌سایزر ، سینتی‌سایزر باس و دستگاه های TR-808 و TR-909 ،تاثیر زیادی روی شکل گیری و توسعه موسیقی الکترونیک داشته است.
 

 شرکت ROLAND
 

تاسیس شرکت رولند ROLAND

کمپانی رولند (ROLAND) در سال 1972،توسط Ikutaro Kakehashi در اوزاکا-ژاپن تاسیس شد.
Kakehashi موسس شرکت رولند،ابتدا در سال 1960 صنایع الکترونیک ACE را با هدف تولید تقویت کننده ها و پدال های گیتار تاسیس کرد و قراردادی را با شرکت هاموند،برای تولید ماشین الات ریتمی،شرکت های خانگی امضا نمود وسپس در سال 1973 برای تمرکز و توسعه شرکت رولند،با هر دو شرکت قطع همکاری کرد. 
در حال حاظر شرکت رولند،در کشورهای تایوان، ژاپن و ایالات متحده آمریکا،با بیش از 3000 کارمند،همچنان به فعالیت خود ادامه میدهد.

 

تکنولوژی و نواوری های شرکت رولند
 

محصولات شرکت رولند در مشد

اگر بخواهیم راجع به نواوری و ابداعات تاریخچه رولند صحبت کنیم،میتوانیم به  سیستم ورودی جدید صدا به صورت آنالوگ و midi و امکان تغییر تونالیته صدای ورودی آنالوگ به صورت همزمان اشاره کنیم که جزو بزرگترین نوآوری های این شرکت در سال های اخیر محسوب می‌شود.

همچنین استفاده ازتراشه BMC در محصولات این شرکت، توان پردازش را افزایش و کیفیت صدا را به میزان بسیار زیادی بهبود داده است.از دیگر فناوری هایی که در پیانوهای کنسرتی کمپانی رولند به چشم میخورد،تکنولوژیPHA(Progressive Hammer Action) در کلاویه‌های این پیانوهاست.
در واقع در این پیانوها هر نقطه از کلید،حس بخصوصی دارد و احساس چکشی که نوازنده حس می‌کند متغیر است!
نحوه عملکرد این تکنولوژی بدین شکل است که رشته‌های صوتی پیانو در قسمت تریبل هر کلید نازک‌تر و هرچه به سمت پایین‌تر کلید و صدای باس حرکت کنید، رشته‌ها ضخیم‌تر می‌شوند و صدا بم تر می‌شود.
شرکت رولند با استفاده از تکنولوژی پیشرفته (supernatural sound engine) و با طراحی بلندگوها بر روی ساز،باعث شدکه طبیعی بودن صدا در این محصولات بسیار ملموس باشد و صدایی بی رقیب و استثنایی خلق کند.
علاوه بر صدایی طبیعی بر روی پیانوهای این شرکت، نویز چکشها،‌ رزونانس سیمها، سفتی چکش ها و نحوه قرارگیری سیمهای پیانو،به بهترین شکل مممکن شبیه سازی شده اند.

 

برندهای تجاری رولند
 

کارت صدا ، پیانو ، میکروفن و میکسرهای رولند

بعد از اینکه شرکت رولند به اندازه کافی توسعه یافت و خود را به عنوان یک برند جهانی معتبر و محبوب معرفی کرد، کم کم شروع به ایجاد شرکت یا خرید شرکت های دیگر کرد که امروزه هر کدام جایگاه مخصوص به خود را دارند.
Roland
بزرگترین نام تجاری رولند که طیف وسیعی از انواع سینتی سایزرها، پیانوهای دیجیتال، سیستم‌های درام الکترونیک، لوازم مربوط به DJ، آمپلی فایرها ومحصولات ضبط صدا را تولید میکند.
Boss
این مجموعه در زمینه پدال‌ها و پخش‌کننده‌های گیتار، یونیت‌های صداگذاری، دستگاه‌های ریتم، آمپلی فایرهای گیتار و دستگاه‌های قابل حمل ضبط فعالیت میکند.
Roland DG
این مجموعه در زمینه تولید پرینترهای 3 بعدی، چاپگرهای صنعتی و دستگاه‌های حکاکی فعالیت می‌کند.
V-moda
 این کمپانی یک  شرکت خصوصی درکشور امریکاست که محصولات صوتی با کیفیتی همچون هدفون، گوشی، تقویت کننده های قابل حمل، محافظ گوش و لوازم جانبی موبایل را تولید میکند.

 

فایل های پیوست