0
محتویات سبد خرید
مقالات آموزشی
  • 46
  • 78 مرتبه
معرفی بهترین میکسرهای صدا برای پادکست و پخش زنده

معرفی بهترین میکسرهای صدا برای پادکست و پخش زنده

25 مهر 1401

معرفی بهترین میکسرهای صدا  برای پادکست و پخش زنده

در دردنیای پیشرفته امروزی ،محصولات زیادی در زمینه میکسرهای دیجیتال و کارت صداها تولید شده است که ممکن است نیازهای شما را براورده کند.
اما شما باید به دنبال تهیه چه محصولی باشید؟کدام ویژگی ها و معیارها در انتخاب میکسر دیجیتال  برای پادکست نقش مهمی دارد؟
در مرحله اول، مهم است که نیازهای خود را بشناسید و  تصویری از کارهایی که قراراست با میکسردیجیتال انجام دهید را در ذهن خود تصورکنید.
اگر می خواهید فقط صدای خود را ضبط کنید، ممکن است به میکسر دیجیتال نیازی نداشته باشید وبا خرید یک میکروفونUSB  تمام ضبط های خود را به راحتی انجام دهید.
و اما اگر بیش از یک منبع صوتی وجود دارد و می خواهید صدا و جلوه های صوتی را مستقیما کنترل کنیدو از سوی دیگر در هنگام پخش یک کنسرت زنده یا پادکست با چندین میزبان یا مهمان، به چندین جک هدفون با کنترل‌های جداگانه صدا دسترسی داشته باشید،خرید یک میکسر دیجیتال کوچک و قابل حمل کاملا منطقی و مناسب است.
اکثر میکسرهای دیجیتال مجموعه ای از ورودی های XLR و ورودی های جک 4/1 اینچی (متعادل و/یا نامتعادل) را در پیکربندی های مختلف ارائه می دهند وبرای پادکست، تعداد میزبان‌ها و مهمان‌ها،تعداد ورودی‌های میکروفون مورد نیاز شما را تعیین می‌کند.
اگر از میکروفونهای خازنی وکاندنسر استفاده می کنید، فانتوم پاور را فراموش نکنید! در حالت ایده آل، فانتوم پاور می تواند به صورت جداگانه در هر کانال روشن شود.
اگر می‌خواهید گیتار الکتریک یا سایر سازهای خود را مستقیماً به میکسردیجیتال وصل کنید، به ورودی 4/1 اینچی TS ، یا TRS نیاز دارید. 
ابزارهایی مانند درام های الکترونیکی یا کیبردها نیز اغلب به ورودی های 4/1 اینچی متصل می شوند وبرای این منابع که معمولا دارای خروجی استریو هستند، میکسردیجیتال شما باید به تعداد لازم،به ورودی استریو مجهز باشد.

 

میکسر  Behringer Xenyx Q502 USB
 

میکسرهای صوتی مخصوص ضبط پادکست

این میکسر جمع و جور از کمپانی بهرینگر (Behringer)یک ورودی XLR و دو ورودی استریو را ارائه می دهد .این میکسر  برای سازندگان انفرادی پادکست و نوازندگانی  که قصد خرید میکسر دیجیتال با با بودجه کم را دارند،ایده آل است. به عنوان مثال، می توانید یک پیانو الکترونیکی و یک مجموعه درام الکترونیکی را به دو ورودی استریو متصل کنید. 
میکسر دیجیتال Q502 دارای یک ورودی RCA استریو برای اتصال سیستم استریوی خانگی یا میکسر دی جی است. خروجی های آنالوگ شامل یک خروجی استریو، یک خروجی هدفون و یک خروجی RCA است که گزینه های زیادی را برای اتصال مانیتور در اختیار شما قرار می دهد و با وجود اکولایزر 2  بانده میتوانید به راحتی فرکانس های پایین صدا و نویزهای ناخواسته پس زمینه را کنترل کنید.

مدل Q502 از طریق USB 2.0 متصل می شود و به طور خودکار به عنوان یک رابط صوتی توسط سیستم های Windows و Mac شناخته می شود.
 

میکسر Alesis Multimix 4USB FX
 

میکسرهای صوتی مخصوص ضبط پادکست alesis Multimix4


میکسر السیس Multimix 4USB FX با داشتن دو ورودی XLR، همه چیزهایی را که برای ضبط همزمان دونفره،یا دعوت از مهمان به پادکست خود نیاز دارید را دارد. 
مدلUSB FX4 دو ورودی جک دیگر نیز دارد که می توانند به عنوان یک جفت استریو یا به عنوان دو ورودی مونو استفاده شوند.
میکسر دیجیتال 4USB FX با پانزده افکت ارائه می شود، ومی توانید یکی از افکت های Reverb، Delay و Moduulation را انتخاب کنید.
 یک اکولایزر 2 بانده برای کانال 1، کانال 2 و کانال 4/3 برای کنترل فرکانس های بالا وپایین در دسترس میباشد وهمچنین می توانید سطح FX را در هر سه کانال تنظیم کنید. 

 

میکسر دیجیتال Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B
 

میکسر دیجیتال Tascam MiNiSTUDIO Creator US-42B

میکسر دیجیتال MiniSTUDIO Creator US-42B از کمپانی Tascam،برای پخش زنده و پادکست طراحی شده است. کانال های 1 و 2 به اصطلاح ورودی های XLR/jack Combo هستندو آنها به گونه ای طراحی شده اند که برای هر دو رابط XLR و جک مناسب باشند. 
یک سوئیچ به شما امکان می دهد تا فانتوم پاور یاHi-Z (امپدانس بالا برای سیگنال های گیتار الکتریک) را بتوانید در هر کانال تنظیم کنید یک هدفون را می توان از طریق جک 3.5 میلی متری در پشت متصل کنید و همچنین یک ورودی "Aux In" نیز با جک 3.5 میلی متری وجود دارد.
سه پد صوتی نیز برای پخش نمونه‌ها وجلوه‌های صوتی که در پادکست یا پخش زنده نیاز دارید بر روی میکسرگنجانده شده است. میکسر دیجیتال MiniSTUDIO Creator US-42B  رامی توانید مستقیماً از طریق USB 2.0 به یارانه متصل کنید.

 

میکسر  Yamaha AG06
 

میکسر  Yamaha AG06

میکسرهای Yamaha AG06 یاماها در بدنه سفید بسیار شیک و جمع و جور عرضه می شوند. این میکسر در مجموع شش ورودی داردوکانال 1 و 2 ورودی های ترکیبی XLR/جک هستند، وکانال 2 دارای یک گزینه "Guitar" اضافی برای سازگاری با امپدانس های بالاتر است که به شما امکان می دهد مستقیماً یک گیتار الکتریک را وصل کنید.
یک سیگنال استریو می تواند از طریق ورودی های جک به کانال های 3 و 4 وارد شود. اتصالات RCA در کانال های 5 و 6 سیگنال هایی را از سیستم استریوی خانگی تغذیه می کندو در سمت خروجی، یک خروجی استریو، یک خروجی مانیتور استریو و دو خروجی هدفون دریافت می کنید.

 

کارت صدای PreSonus Revelator io24
 

کارت صدای PreSonus Revelator io24

اگرچه  کارت صدای PreSonus Revelator io24 یک رابط صوتی USB-C است ، اما برای پادکست و پخش زنده بهینه و طراحی شده است، و ما تصممی گرفتیم این کارت صدا را در این مقاله و در کنار میکسرهای دیجیتال قرار دهیم.
کارت صدای Revelator io24 هیچ فیدر فیزیکی ندارد و مانند هر رابط صوتی معمولی به نظر می رسد. اما قدرت آن را به عنوان یک میکسر دست کم نگیرید!
میتوانیدهمه چیز را به صورت بی سیم از طریق برنامه UC Surface روی iPadOS، Windows و Android کنترل کنید.
دو ورودی میکروفون مجهز به پری امپ با کیفیت استودیویی هستند وبا دو کانال اختصاصی بک استریو، میکس و ضبط صدا از دو برنامه مختلف در کنار دو ورودی میکروفون شما آسان است و به لطف DSP داخلی، می‌توانید افکت هایی مانند Reverb، Noise Gate، Compressor و EQ را مستقیماً اضافه کنید.

 

میکسر دیجیتال Zoom PodTrak P8 
 

میکسر دیجیتال Zoom PodTrak P8 

متخصصان تولید تجهیزات ضبط میدانی یعنی برند زوم،میکسر دیجیتال Zoom PodTrak P8 را ارائه دادند، میکسری که برای پادکست‌ها و پخش زنده بسیار ایده‌آل است. 
شش ورودی XLR همراه با فانتوم پاور به راحتی میتواند پاسخگو یک جلسه به صورت پخش زنده و استریم باشد. صفحه نمایش لمسی LCD رنگی امکان دسترسی سریع به افکت ها و گزینه های جانبی را فراهم می کند. 
همچنین یک کانال اختصاصی برای ضبط مصاحبه های تلفنی وجود دارد که می تواند بسیار مفید باشد. کمپانی Zoom با طراحی عملکرد "Mix Minus" از اکوهای آزاردهنده یا بازخورد سوت از طرف شخصی که با او صحبت می‌کنید، جلوگیری می‌کند. 
میکسر دیجیتال PodTrak 8 نه تنها دارای شش ورودی، بلکه شش خروجی هدفون از طریق جک 3.5 میلی متری است. صدا را می توان به صورت جداگانه برای هر خروجی تنظیم کرد.
 9 پد صوتی برای این میکسر طراحی شده است که در مجموع دارای چهار بانک صدا می باشد. بنابراین می توانید تا 36 صدا را روی میکسر بارگذاری کنید و آنها رااز طریق پدها استفاده کنید.
این میکسردیجیتال را می توان در سیستم عامل های Windows و Mac و همچنین در دستگاه های iOS بدون درایورهای اضافی استفاده کرد و همچنین این میکسر دیجیتال از کارت های حافظه SD، SDHC و SDXC با ظرفیت حداکثر 512 گیگابایت برای ضبط پادکست های شما پشتیبانی می کند.

 

میکسردیجیتال Rode Rodecaster Pro
 

میکسردیجیتال Rode Rodecaster Pro

میکسر دیجیتال Rodecaster Pro از کمپانی حرفه ای RODE استرالیا، دارای چهار ورودی XLR است که هر کدام دارای فانتوم پاور جداگانه نیز هستند.میکسر دیجیتال Rodecaster Pro با چهار ورودی و هشت پد صوتی ، گزینه ها و جلوه های صوتی زیادی را برای پادکست و پخش زنده ارائه میدهد ومهمانان پادکست شما می توانند همزمان از طریق چهار خروجی هدفون (جک 6.3 میلی متری) به جلسه پادکست خود گوش دهند. می‌توانید از میکسردیجیتال Rodecaster Pro ، بدون رایانه و فقط با کارت microSD برای ضبط پادکست‌های خوداستفاده کنید
میکسردیجیتال Rode Rodecaster Pro از طریق USB-C به رایانه شما متصل می شود. 

فایل های پیوست