0
محتویات سبد خرید
مقالات آموزشی
  • 29
  • 253 مرتبه
تولید محتوا با موبایل ( قسمت اول)

تولید محتوا با موبایل ( قسمت اول)

11 مرداد 1401

تولید محتوا با موبایل ( قسمت اول)

مقدمه
درمقاله قبلی به توضیح محتوا و تفاوت آن با استراتژی تولید محتوا پرداختیم و به چند شیوه رایج در تولید محتوا اشاره کردیم .
که در همین سایت این مقاله در دسترس است، که (چگونه تولید محتوا داشته باشیم ) عنوان دارد .
 اما یکی از مهم ترین ابزار های تولید محتوا ،در حال حاضر که مخاطبان زیادی را بخاطر در دسترس بودن و آسانی کار با خود جذب کرده همین گوشی های تلفن همراه است .می توان در هر مکان و زمانی به کمک آنها محتوای خود را تولید و در دسترس مخاطبان خود با نشر در شبکه های اجتماعی و سایت خود بپردازید .تنها باید شیوه درست استفاده از تلفن همراه هوشمند خود و قابلیت های آن را بشناسید.
 ما سعی می کنیم در این مورد توضیحاتی کافی برای شما در این مقاله داشته باشیم .

 

 تولید محتوای موبایلی چیست ؟
برای تولید محتوا می توان از هر ابزاری استفاده کرد ، اما یکی از، آسان ترین و در دسترس ترین آنها همین موبایل های هوشمندی هست، که هر کدام ما  از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنیم .
 تلفن های همراه هوشمند می توانند، با کمک تجهیزات و نرم افزار های ارزان و ساده ای که هر کابری قادر به یادگیری و به کار گیری آن است .به ما در تولید یک محتوای جذاب و مفید در جهت اهداف ما، چه در تجارت و برند سازی شرکت و کمپانی هایمان و چه در کسب کار ما کمک کنند.وهمچنین ابزار مناسبی  برای معرفی ما و برند سازی شخصی ما در محیط مجازی و دیگر محیط های اجتماعی بشمار می آیند .تولید محتوا با گوشی های همراه می تواند ، از یک خبر ، مقاله ، عکس ، فایل صوتی و فایل تصویری باشد.تا دیگر تولیداتی که می توان از طریق دیگر برنامه های تولید محتوا مثل ماکروسافت را پشتیبانی کنند.

 

در واقع  با پیشرت گوشی های تلفن هوشمند و اپلیکشن های تحت اندروید .می توان گفت :در آینده یکی از بهترین و ساده ترین ابزار برای تولید محتوا نیز همین گوشی های همراه ما خواهد بود .چون هم از لحاظ هزینه های تولید و هم سرعت تولید به شما کمک می کنند.تا از رقبای خود جلو تر باشید وهم شرایط تولید محتوا را در کمترین زمان، بصورت ارزان و با کیفیت برای شما فراهم می کند.

 

+تولید محتوا و تاثیر تکنولوژی روی شیوه و استراتژی تولید محتوا ؟

از زمانی که شرکت اپل گوشی های هوشمند خود را وارد بازار کرد رشد نرم افزار های تحت  موبایل و اندروید در بازار تولید محتوا گسترش پیدا کرد .
تکنولوژی خود بیشترین تاثیر را در تغییر شکل محتوا از شکل مکتوب به اشکال دیگر امروزی از جمله صوت ، تصویر و محتوای چند رسانه ای داشت.
 تا جایی که دیگر خیلی از نشریات و خبرگزاری های مرسوم وکاغذی نیز یا جمع شدند و یا به این جریان تند و سریع تکنولوژی پیوستند.و نرم افزار ها واپ ها خدمات خود را تحت برنامه های گوشی همراه تولید و به مخاطبان خود ارایه دادند.با سرعت رشد سریع گوشی های هوشمند و ورود سری های جدید آن به بازار نرم افزار های تحت اندرویداست .این گوشی ها نیز قابلیت های بیشتر ی پیدا کرده اند ،و کار با آنها هر روز آسان تر می شود.تا جایی که موتورهای جستجو نیز با توجه  به تکنولوژی های دخیل در تولید محتوا  خود را طبیق می دهند .برای مثال پیش بینی می شود تا چند سال آینده اکثر موتور های جستجو باکمک صدا کاربران کار سرچ را انجام دهند .و بیشتر تولیدات محتوا به شکل صوتی و تصویری جای متن و مقاله در دسترس باشد .از این رو اهمیت و توجه به تکنولوژی های جدید در تولید محتوای قوی تر برای ما بیش از قبل اهمیت پیدا می کند .
تکنولوژی که بیشترین هدفگذاری آن روی تلفن های هوشمند وهمراه شما خلاصه می شود.

 


+چگونه تولید محتوای آسان و ارزان با موبایل خود داشته باشیم؟

برای تولید محتوای جذاب و حرفه ای که هم درموتورهای جستجو رتبه بالا تری پیدا کند و هم قابل دسترس تر باشد و همچنین بتوان با نیروی انسانی و هزینه کمتر آن را تولید کرد . تا نیازی به استودیو ها و هزینه های سر سماور آن نباشد، بهترین وسیله و دسترس ترین آن موبایل خود شماست .
گوشی های هوشمند کنونی قابلیتی هایی دارند .که اگر درست آنها را بشناسیم می توانیم، از رقبای خود پیشی گرفته و مخاطبین بیشتر و بازخورد قوی تری را پس از تولید محتوای خود فراهم کنیم .نرم افزار های تحت اندروید ،که به آسانی قابل خرید ، دانلود و نصب در گوشی شما هستند.و یا ابزار های جانبی و کمی اطلاعات و یادگیری مراحل تولید یک محتوا این کار برای شما محیا می کند .اما در تولید محتوای خود با گوشی همراه و موبایل مثل تولید محتوا در رسانه هایی دیگر مثل تلویزیون ، خبرگزاری و غیره باید یک هدفگذاری مشخص برای تولید محتوای خود داشته باشید.

 

قبل از شروع به هر کاری لیستی از سوالات ، تقویم زمانی وهمچنین شیوه اجرای محتوای خود را انتخاب کنید .
برای مثال ، از خود بپرسید،هدف شما تولید محتوا در چه شاخه ای است ؟
این تولید محتوا برای برند سازی و با هدف برند سازی تجاری است.یا شخصی ، یا نه تنها برای جذب مخاطب و دنبال کننده در صفحات شبکه اجتماعی شما در اینستاگرام ،فیس بوک و دیگر شبکه ها که دارید ، قرار است ،تولید شود و بکار گرفته شود.

آیا محل نشر این تولید را مشخص کرده اید و برنامه خاصی برای تولیدات بعدی محتوای خود دارید ؟
و یا به چه نیرو و تجهیزاتی نیازمندید تا سریع تر این کار را با موبایل خود انجام دهید ؟رقبای شما چه کسانی هستند و چگونه کار می کنند ؟
و اینکه اصلا قرار است آنچه به عنوان محتوا تولید می کنید چه خروجی در نهایت داشته باشد ، یک فایل متنی ، مقاله ، خبر، پاکدست ، فایل صوتی و یا یک فیلم تصویری است ؟
پیش از  تولید محتوای خود با موبایل حتما این موارد ،را به شکل سوال طرح کرده و برای خود مکتوب کنید تا مسیر تولید محتوای شما و سبک شما در تولید آن به کمک مبایل مشخص شود . این کار قابلیت ها ، توانمندی هاو محدودیت های شما در انجام این کار را پیش از هر اقدامی برای شما روشن می کند.


+چرا باید به سمت تولید محتوای صوتی و تصویری با تلفن همراه خود برویم؟
یکی از مهم ترین گونه هایی از تولیدات محتوا که هر روز هم روبه رشد است، تولید محتوای صوتی و تصویری است. از طرفی که موتور های جستجو مثل گوگل و شرکت های تولید اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی، سعی در پیشی گرفتن از تلویزیون ورسانهای قدیمی تر در جذب مشتری دارند.
 می توان گفت  قابلیت های صوتی و تصویری سرعت و دسترسی آسان تری به  مخاطبان و کاربران را برای انتقال اطلاعات و یادگیری می دهد.
، پس موتورهای جستجو نیز آن را در اولیت قرار می دهند .تا جایی که بیشترمحتوا و اطلاعات بانک های اطلاعاتی و شبکه های اجتماعی  تا سالهای آینده به فیلم های صوتی و تصویری با کیفیت های بالا تبدیل خواهد شد.از طرفی مخاطبین و کاربران تلفن همراه قالباً حوصله خواندن متن های بلند را نیز ندارند پس تولید فیلم و صوت یکی از راهکارهای جذب بیشتر آنها ست.که ترقیب شوند و محتوا و صفحات ما را دنبال کنند.از میان تولید محتوا هایی که اکنون به شکل استوری ، عکس و متن وصوت در صفحات اجتماعی خود با گوشی همراه تولید می کنیم .جذاب ترین شکل آن همان تولید فایل های در قالب فیلم است ، که  صدا و تصویر را دارد .برای همین هم من انتخاب کردم تا روی تولید محتوا، به شکل تولید محتوای صوتی و تصویری با موبایل که جذابت ترین بخش تولید محتوا با گوشی همراه هست، تمرکز بیشتری داشته باشم.

+ابزارها و برنامه های لازم برای کار با موبایل در تولید محتوا ؟
ما در زمان خرید گوشی خود متوجه می شویم که تعدادی از برنامه ها بطور پیش فرض در گوشی ما توسط کمپانی های آن طراحی و قرار داده شده است . بعضی از این برنامه ها می توانند در تولید محتوای گوشی های همراه به شما کمک کنند به شرطی که آنها را به دسترسی بشناسید.
و در جای مناسب قابلیت های آنها را در تولید محتوای خود بکار بگیرید .و یا با استفاده از دانلود یک سری برنامه های دیگر و نصب آنها گوشی خود را به این قابلیت ها مجهز کنید. برای مثال برنامه هایی که می توانید به آسانی با آنها ویرایش غلط های املایی متن خود را داشته باشید ، و یا در طراحی عکس و تدوین را در گوشی های خود به خوبی انجام دهید .باید توجه داشته باشید هنگام نصب ورژن های جدید ممکن است.نسخه های اندروید گوشی شما روی بعضی از  ورژن ها پاسخ ندهد .پس پیش از نصب برنامه های نسخه قابل نصب برنامه های ویرایشی برای ساخت محتوا را باید با وژن گوشی خود چک کنید که هم خوانی داشته باشد .همچنین بعضی از قابلیت های سخت افزاری گوشی خود را نیز شاید بتوانید، با کمک تجهیزات جانبی مثل سه پایه ها ، میکروفن ها و یا لنز های مخصوص گوشی های همراه که در ادامه به آنها می پردازیم افزایش دهید .همچنین  در انتها به کمک آنها خروجی حرفه ای تر و بهتری را داشته باشید .

 

+برنامه ها و نرم افزار های تخصصی تولید محتوا با مبایل ؟
برنامه های زیادی در تولید محتوای متنی ،صوتی و تصویری و دیگر تولید محتوا ها وجود دارد.که اکنون در بازار قابل دسترسی است تعدادی از آنها را که می تواند برای شما کار آمد باشد در اینجا معرفی می کنم.
 با توجه به امکانات گوشی و میزان توانمندی این برنامه بتوانید، به راحتی بهترین برنامه را برای تولید محتوای خود نصب و مورد استفاده قرار دهید .

Pocket
شما باید همیشه بلافاصله بعد از آن که یک مطلب را تمام کردید بتوانید ایده ی مطلب بعدی را در یک قالب منحصر به فرد و با تسلط کامل پیش ببرید.برروی ایده هایتان تمرکز کنید تا ببینید برای سایت و همچنین اتمسفر شبکه های اجتماعی شما مناسب هستند یا خیر.
اما گاهی ممکن است شما در حال پیاده روی و وقتی که دسترسی به کامپیوتر و دفترتان ندارید یک ایده به ذهنتان برسد!
برای این که در اینگونه مواقع بتوانید این ایده را خوب پیش ببرید و آن را حفظ کنید به یکی از نرم افزار های بازاریابی محتوا مانندPocket را پیشنهاد می کنم
.

Quora
این نرم افزار جایی برای دریافت ایده ی مطالب، اینفوگرافی ها و … بعدی و همچنین به اشتراک گذاری مطالب شماست، که قابلیت های جالبی را در اختیار شما قرار می دهد از جمله:
+با این نرم افزار می توانید از جدیدترین بحث ها و موضوعات روز با خبر شوید و استفاده کنید.
+ترفندها را در موضوعات مختلف بشناشید.
+پرسش های احتمالی کاربران را کشف کنید.
به طور کلی این نرم افزار بازاریابی محتوا، شما را با جدیدترین موضوعات آشنا  می کند و کمک می کند تا به روز باشید.

Reddit
 احتمالا با دو ویژگی اصلی این نرم افزار آشنایی دارید ، اما پیشنهاد می کنم در تولید محتوا نیز از این ویژگی ها بهره ببرید:Reddit
+الهام بخش و ایده دهنده است: همیشه می توانید ایده ی محتوا را از Reddit بگیرید. ببینید چی اطلاعاتی را می توانید تولید کنید تا برای کاربران مفید باشد.
+امکان انتشار و ارائه ی محتوای شما را می دهد: می توانید لینک مطلبی را که منتشر کرده اید در این نرم افزار منتشر کنید و به انتظار بازخورد فوق العاده ی کاربران بنشینید.
Reddit در یک بیان کلی برای گرفتن ایده ، جمع آوری اطلاعات ،انتشار و به اشتراک گذاری محتوا استفاده کنید.

Evernote
یک نرم افزار فوق العاده برای یادداشت های روزانه و همچنین نوشتن ایده های لحظه ای! از جمله ویژگی های آن امکان نصب و تطابق اکانت شما برای روی موبایل و دسکتاپ را می توان بیان کرد.در واقع شما اگر بیرون از دفتر کارتان باشید و مورد یا ایده ای را در آن بنویسید، نوشته ی شما در اکانتتان ذخیره شده و شما امکان ادامه دادن آن در کامپیوتر را خواهید داشت.با اولین اتصال شما به اینترنت ، هرچه نوشته اید می توانید در Evernote استفاده کنید. همچنین قابلیت این را دارد تا به صورت آفلاین هم  آن را در انکات خود ذخیره داشته باشید.
لینک ها ، تصاویر و جدول و … راهم ذخیره کنید ،  و از این نرم افزار برای کسب ایده و الهام گرفتن  در انجام پروسه تولید محتوای خود بهره بگیرد.

Slack
همکاری و برقرار ارتباط ، تعامل و همکاری بیشتر بین کاربران طراحی شده است.
این نرم افزار کمک شایانی در ارتباط و همکاری تیم تولید محتوا دارد و همچنین ارتباط آنها با فعالان این حوزه را آسان می کند.و به شما این امکان  را  می دهد تا با هر کسی که در زمینه تولید محتوا و بازاریابی فعال است ارتباط برقرار کنید .در این نرم افزار امکان تنظیمات شخصی نیز وجود دارد تا در هر لحظه اگر پیامی برای شما ارسال شد متوجه آن شویدو بتوانید به سرعت پاسخگو باشید.

Grammarly Keyboard
برای همه کسانی که در حوزه ی تولید محتوا فعالیت می کنند پیش آمده که بخواهند در آخرین لحظات کار و یا در شرایطی فوری یک مطلب یا نوشته را بنویسند.در این مواقع معمولا استفاده از موبایل می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد اما کیبورد موبایل ها کار را برای شما سخت می کنند.
استفاده از کیبورد کوچک و حساس موبایل ها برای این کار سخت و طاقت فرساست و احتمالا تعداد زیادی از حروف جا افتاده و یا کلمات اشتباه نوشته شده خواهید داشت.نجات دهنده ی شما از این اشتباهات زیاد و کلافه کننده این نرم افزار خواهد بود.

CoSchedule
یک ابزار برنامه ریزی و مدیریت و هماهنگیست تا بتوانید با نظم و تمرکز بیشتری کارتان را پیش ببرید.
بخش های مختلف موجود در این نرم افزار کمک می کند تا کاری شبیه یک تیم را انجام دهید، شما با این نرم افزار می توانید، هماهنگی و زمانبندی کار خود را به آسانی انجام دهید.تا به کمک آن تقویم کاری و زمان بندی به شما یاد آوری شود .و در نتیجه مدیرت بهتری در تولید محتوا در زمان اجرا ایده خود داشته باشید.

Boomerang Mail App
یک نرم افزار با امکانات و قابلیت های زیاد برای بازاریابی محتوا که می توانید کاملا به آن تکیه کنید.
ارسال ایمیل ها با تنظیمات دلخواه شما و همچنین امکان تنظیم زمان بندی با توجه به موقعیت های مکانی و زمانی مختلف از جمله ویژگی های این نرم افزار است.شما می توانید آن را روی موبایلتان نصب کنید و از امکانات آن برای آسان تر کردن کارتان استفاده کنید.یکی از جالب ترین ویژگی های این نرم افزار این است که شما می توانید ببینید چه کسانی ایمیل های شما را باز کرده اند.

+برنامه ها و نرم افزار های ویژه تدوین با مبایل ؟
FilmoraGo یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ویرایش ویدیو است که توسط Wondershare توسعه داده یافته است.
نحوه کار با این اپلیکیشن بسیار آسان و امکانات موجود در برنامه بسیار زیاد است و می‌تواند به‌ خوبی برخی از نرم‌افزارهای کامپیوتری عمل کند.
از مهمترین امکانات کلیدی FilmoraGoمی توان به موارد زیر نام برد.

  اپلیکیشنی رایگان، بدون تبلیغات با امکان پرداخت درون‌برنامه برای استفاده از افکت‌ها و فیلترهای بیشتر و حذف لوگوی برنامه

  امکان وارد کردن عکس و ویدیوهای موجود در حافظه تلفن همراه یا شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام

 استفاده از قالب‌ها و الگوهای از پیش‌آماده

 اضافه کردن موسیقی به تصاویر و ویدیوها، شامل موسیقی‌های موجود در تلفن یا کتابخانه اختصاصی اپ

 امکان دریافت ویدیوی خروجی با نسبت ۱:۱ برای اینستاگرام یا ۱۶:۹ برای یوتیوب

 پخش و نمایش ویدیو به‌صورت معکوس و استفاده از آن‌ در کلیپ خروجی

افزایش یا کاهش سرعت فیلم برای ایجاد ویدیوی حرکت آهسته یا سریع

استفاده از ترنزشن‌های (Transition) مختلف مثل Dissolve ،Wipe ،Split ،Shutter ،Zoom out برای ترکیب چندین ویدیو و تصویر به‌صورت یکپارچه

 استفاده از افکت‌ها و فیلترهای مختلف برای جذاب‌تر شدن ویدیو

 امکان اضافه کردن متن به ویدیو، استفاده از فونت‌ها و قالب‌های مختلف، اعمال افکت‌ها و چگونگی نمایش متون در ویدیو

 پیش‌نمایش تمام عملیات ساخت و ویرایش ویدیو به‌صورت جداگانه از طریق ویژگی WYSIWYG

 ذخیره ویدیوی خروجی در گالری گوشی یا اشتراک‌گذاری از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام، واتساپ، ویمو، تلگرام و …

  اپلیکیشنی رایگان، بدون تبلیغات با امکان پرداخت درون‌برنامه برای استفاده از افکت‌ها و فیلترهای بیشتر و حذف لوگوی برنامه

  +این برنامه قابل نصب روی اندروید ۴.۲ و بالاتر می باشد.

Adobe Premiere Clip 
Adobe Premiere Clip مانند سایر اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای Adobe در نوع خود از بهترین‌ها است. برای استفاده از این اپ باید با یک ایدی رایگان در این اپلیکشن ایجاد کنید.

امکان ساخت ویدیو به‌صورت خودکار با انتخاب فایل صوتی، عکس و سایر ویدیوهای مورد نظر که این ویژگی برای ساخت ویدیوهای طولانی بسیار مفید است

امکان ساخت ویدیو به‌صورت دستی و اعمال تغییرات دلخواه

مرتب‌سازی و چینش محتوای ویدیو با استفاده از خاصیت drag and drop به‌صورت دلخواه

حذف قسمت‌های ناخواسته و زمانبندی قسمت‌های مختلف

تعدیل نور و روشنایی ویدیو

استفاده از فیلترها، افکت‌ها و ترنزشن‌های مختلف

امکان افزایش یا کاهش سرعت ویدیو

اضافه کردن فایل‌های صوتی و موسیقی به ویدیو و تعدیل حجم صدا به‌صورت هوشمند

ذخیره ویدیوی خروجی در گالری تلفن یا اشتراک‌گذاری در یوتیوب، فیسبوک و توییتر

امکان همگام‌سازی پروژه با Adobe Premiere Pro CC درویندوز و مکینتاش برای استفاده از امکانات حرفه‌ای

اعمال تغییرات در پروژه در هر مکان و زمان با استفاده از Adobe CreativeSync

رایگان و عدم ایجاد واترمارک روی ویدیو؛ البته گذاشتن واترماک شخصی امکان‌پذیر است.

این برنامه قابل نصب روی اندروید ۴.۴ و بالاترمی باشد.

 VivaVideo
VivaVideo با بیش از ۲۰۰ میلیون نصب، یکی دیگر از بهترین‌های لیست ما است.
نسخه رایگان این اپلیکیشن دارای محدودیت‌هایی مثل ایجاد واترمارک نام اپلیکیشن روی ویدیو و حــداکثر زمان ۵ دقیقه برای ویدیوی خــــروجی است که با پرداخت درون‌ برنامه مــــی‌توان این محدودیت‌ها را برطرف کرد.

زمانبندی و ادغام ویدیوها به‌ صورت حرفه‌ای

استفاده از قالب‌ها و الگوهای از پیش‌آماده، افکت‌ها، فیلترها و ترنزشن‌های مختلف در ویدیو

امکان استفاده از متن، فونت‌های متفاوت و اضافه کردن زیرنویس

کنترل کامل روی سرعت پخش جهت ساخت ویدیوی حرکت آهسته یا سریع

اضافه کردن فایل‌های صوتی و موسیقی همچنین تعدیل حجم و سرعت صداها

پخش و نمایش ویدیوها به‌صورت معکوس

 پیش‌نمایش تمام عملیات ساخت و ویرایش ویدیو به‌صورت جداگانه از طریق خاصیت WYSIWYG

اشتراک‌گذاری از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام، واتساپ، ویمو، تلگرام و ..

امکان کپچر و فیلمبرداری چندگانه شامل Basic ،Selfie ،FX ،Funny ،Music Video و Collage

دوربین سلفی منحصربه ‌فرد با لنزهای جالب و چندمنظوره

 ۹ لنز ویژه برای تست بهترین چهره خنده‌دار (funny face)

امکان استفاده از مجموعه گیف و استیکرهای متحرک

ایجاد واترمارک نام اپ روی ویدیو و حداکثر زمان ۵ دقیقه برای ویدیوی خروجی

رایگان و با قابلیت پرداخت درون‌برنامه

+این برنامه قابل نصب روی اندروید ۳و۴ و بالاتر می باشد .

 KineMaster
KineMaster یک ویراشگر ویدیویی رایگان با امکان پرداخت درون‌برنامه برای حذف واترمارک از روی ویدیوی خروجی و دسترسی کامل به امکانات اپلیکیشن است.

پشتیبانی از چندین لایه‌ی ویدیو، عکس، افکت، استیکر، متن و دست‌نوشته

امکان دانلود افکت‌های بیشتر و موزیک‌های رایگان از KineMaster Asset Store

ویرایش فریم به فریم و بسیار دقیق ویدیو

پیش‌نمایش جداگانه‌ی تمام مراحل ساخت ویدیو

تعدیل روشنایی و اشباع رنگ

فیلترهای صوتی و کنترل کامل روی حجم صدا

وجود افکت‌، انیمیشن، ترنزشن و قالب‌های مختلف

کنترل سرعت ویدیو

امکان اشتراک‌گذاری ویدیوی خروجی در یوتیوب، فیسبوک، گوگل پلاس و ..

امکان ضبط ویدیو و صدا به‌صورت Real-time

امکان پرداخت درون‌برنامه برای حذف واترمارک

+این برنامه قابل نصب روی اندروید ۴.۱ و بالاترمی باشد.

Movie Maker Filmmaker
برای استفاده از Movie Maker Filmmaker باید یک حساب کاربری ALIVE بسازید یا به حساب فیسبوک خود وارد شوید.

این ویژگی به شما اجازه می‌دهد با سایر کاربران تعامل داشته باشید.

امکان ویرایش، برش و ضبط ویدیو

انتخاب چگونگی حرکت افکت‌ها در صفحه؛

تنظیم نسبت تصویر در حالت ۱۶:۹ یا ۱:۱ مناسب برای اینستاگرام

پشتیبانی از انواع فیلترهای ویدیویی و افکت‌های متحرک

امکان اضافه کردن متن، عنوان، زیرنویس و اعمال افکت‌های متنی روی آن‌ها

افزودن فایل‌های صوتی و موسیقی به ویدیو از طریق کتابخانه اختصاصی اپلیکیشن یا حافظه تلفن

ذخیره‌ی ویدیوی خروجی در حساب کاربری ALIVE و امکان دانلود یا اشتراک‌گذاری در فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام، توییتر و … به‌صورت مستقیم

کاملا رایگان و نمایش تبلیغات در اپلیکیشن

+این نرم افزار قابل نصب روی اندروید ۴.۴ و بالاترمی باشد.

 ActionDirector Video Editor
ActionDirector یکی از نرم‌افزارهای معروف ویرایش ویدیو برای کامپیوتر است که نسخه‌ی اندروید آن نیز منتشر شده.
همچنین این اپلیکیشن ویرایش ویدیو را به‌صورت ابتدایی انجام می‌دهد و ویژگی قابل توجه آن پشتیبانی از ویدیوی ۴k است.

قابلیت ضبط ویدیو توسط اپلیکیشن و رفتن به حالت ویراش بعد از پایان ضبط

دارای فیلترها و افکت‌های ویدیویی مختلف

پشتیبانی از ترنزشن‌ها و استیکرهای متحرک

تعدیل روشنایی، اشباع رنگ و کنتراست ویدیوها

افزودن فایل‌های صوتی و موسیقی به ویدیو

امکان اضافه کردن متن و عنوان

کنترل کامل روی سرعت پخش جهت ساخت ویدیوی حرکت آهسته یا سریع

امکان آپلود و به اشتراک گذاشتن ویدیوهای Ultra HD 4K در شبکه‌های اجتماعی

رایگان، امکان پرداخت درون برنامه و نمایش تبلیغات

+این برنامه قابل نصب روی اندروید ۴.۳ و بالاتر می باشد.

PowerDirector
PowerDirector نیز مانند ActionDirector، توسط CyberLink منتشر شده‌ و از قابلیت‌های فراوانی برخوردار است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

استفاده از تایم‌لاین برای ترتیب قرارگیری عکس‌ها و ویدیوها

پشتیبانی از افکت‌های مختلف صوتی و ویدیویی

امکان ساخت موزیک ویدیو از مجموعه‌ی عکس و فیلم‌های شخصی

افزودن موزیک به ویدیوها و کنترل حجم صدا

تعدیل روشنایی، اشباع رنگ و کنتراست ویدیوها

انواع ابزارهای ویرایش ویدیو از جمله برش، ادغام، چرخش و …

کنترل کامل روی سرعت پخش جهت ساخت ویدیو حرکت آهسته یا سریع

امکان ذخیره‌سازی ویدیوها با کیفیت Full HD و ۴k در نسخه پولی این نرم افزار

به اشتراک‌ گذاشتن ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی

رایگان، امکان پرداخت درون برنامه و نمایش تبلیغات

+این برنامه قابل نصب روی اندروید ۴.۳ و بالاترمی باشد.

VideoShow

VideoShow یکی از اپلیکیشن‌های پرطرفدار در زمینه ویرایش و ساخت ویدیو است که حدود ۱۸۰ میلیون کاربر از آن استفاده می‌کنند و در لیست بهترین‌ها است.

وجود بیش از ۵۰ تم و قالب از پیش‌آماده برای ساخت موزیک‌‌ویدیوهای جذاب‌تر

دسترسی به صدها موزیک برای استفاده در پس‌زمینه‌ی ویدیوها یا انتخاب موسیقی از حافظه‌ی گوشی

امکان افزودن متن به ویدیو و اعمال استایل‌ها و فونت‌های مختلف

وجود بیش‌از ۳۰ فیلتر ویدیویی جذاب و خیره‌کننده

انواع ابزارهای ویرایش ویدیو ازجمله برش، ادغام، چرخش، ویدیوی معکوس و …

کنترل کامل روی سرعت پخش جهت ساخت ویدیوی حرکت آهسته یا سریع

امکان نمایش ویدیوها به‌صورت معکوس

تنظیم نسبت تصویر در حالت ۱:۱ مناسب برای اینستاگرام

قابلیت ساختن تصاویر گیف

امکان فشرده‌سازی و کاهش حجم ویدیوها

تبدیل ویدیو به MP3

دسترسی به مجموعه‌ی کاملی از تم‌ها، افکت‌ها، استیکر، ایموجی، تصاویر گیف، فونت و …

اشتراک‌گذاری ویدیوها در فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی

ویدیوی خروجی با کیفیت HD

مدت‌ زمان نامحدود ویدیوها

قابلیت تشخیص چهره

رایگان، امکان پرداخت درون برنامه و نمایش تبلیغات

+این نرم افزار قابلیت پشتیبانی بیش‌از ۳۰ زبان و سازگار با اکثر نسخه‌های اندروید را داراست

 Funimate 
 Funimate اپلیکیشنی معروف است؛ اما به اندازه‌ی سایر اپ‌های ویرایش ویدیو قدرتمند نیست.
بااین‌حال برای ساخت موزیک ‌ویدیو و اسلایدشو گزینه‌ی مناسبی است.

امکان استفاده بیش از ۲۰ افکت ویدیویی

افزودن موزیک به ویدیو

امکان اضافه کردن ایموجی، استیکر و متن به ویدیو

قابلیت ساخت Collab Video به همراه دوستان

ویرایش، برش و ادغام ویدیوهای کوتاه، مناسب برای شبکه‌های اجتماعی

 امکان اشتراک‌گذاری ویدیو در اینستاگرام، یوتیوب و واتساپ

رایگان، امکان پرداخت درون برنامه و نمایش تبلیغات

+این نرم افزار قابل نصب روی اندروید ۴.۳ و بالاتر می باشد.

 Quik
 Quik که توسط توسعه ‌دهندگان GoPro منتشر شده است، راهی آسان برای ساخت ویدیوهای بسیار زیبا ارائه می‌دهد.
شما می‌توانید ویدیوها، عکس‌ها و موزیک مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس برنامه به‌صورت خودکار ویدیوی خروجی را تحویل می‌دهد.

امکان افزودن بیش از ۷۵ عکس و ویدیو برای ساخت ویدیوکلیپ به‌صورت خودکار یا دستی

وجود ۲۳ استایل و قالب از پیش طراحی‌شده و امکان تعدیل و شخصی‌سازی فونت و فیلترهای آن

امکان اضافه کردن متن و عنوان

کنترل کامل روی سرعت پخش جهت ساخت ویدیوی حرکت آهسته یا سریع

تنظیم نسبت تصویر در حالت ۱۶:۹ یا ۱:۱ مناسب برای اینستاگرام

انتخاب فایل صوتی از بین ۸۰ موزیک رایگان یا از طریق مجموعه‌ی شخصی و همگام‌سازی خودکار موسیقی و ترنزشن‌ها

ذخیره‌ی ویدیوی خروجی با کیفیت HD و به اشتراک گذاشتن در اینستاگرام، فیسبوک، واتساپ

کاملا رایگان و عدم نمایش تبلیغات

+این نرم افزارقابل نصب روی اندروید ۵ و بالاتر می باشد.
+ همچنین  اگر شما مبتدی هستید و  برای تدوین و تولید و ویدئوهای جذاب خود می خواهید به سرعت شروع کنید.
 دو نرم افزار را نیز پیشنهاد می دهم Viva Video Pro و Vlogit که برای شروع  کار برای افراد مبتدی کار با آنها آسان تر به نظر می رسد.

ادامه مقاله در بخش دوم میباشد

فایل های پیوست