0
محتویات سبد خرید
آخرین اخبار
  • 34
  • 44 مرتبه
معرفی و برسی میکروفونAudio-Technica AT2040

معرفی و برسی میکروفونAudio-Technica AT2040

08/06/1401

معرفی و برسی میکروفونAudio-Technica AT2040:


معرفی:
کمپانی Audio-Technica به تازگی از میکروفون داینامیک AT2040 رونمایی کرد.
AT2040 با قیمتی مقرون به صرفه برای پادکست و سایر کاربردهای صوتی طراحی شده است.
نکات مثبت میکروفون:

  • این میکروفون با ظاهری عالی و وزن کم و کپسول خوش صدا برای بسیاری از فعالیت های صوتی مناسب است.

نکته منفی میکروفون:

  • این میکروفون دارای  اتصال usb نیست وبرای استفاده از این میکروفون به یک کارت صدا و یا منبع تغذیه نیاز دارید.

نتیجه نهایی:
اگر به دنبال «صدای رادیویی» هستید، صدایی صمیمی و فشرده با گرمی و عمق با قیمت مناسب، این میکروفون گزینه ای مناسب با ویژگی‌های خوب است.
در این محدوده قیمتی رقبای زیادی وجود دارد، اما اگر از طرفداران صدای Audio-Technica هست قطعا میتونید روی این میکروفون حساب کنید.
تجربه استفاده یکی از هنرمندان از این میکروفون:
در حال رفتن به یکی از تمرینات موسیقی بودم که این میکروفون برای بازبینی به دستم رسید.
 با باز کردن جعبه برای اولین بار از اندازه و وزن AT2040 شگفت زده شدم،درسته اندازه آن به اندازه یک Shure SM7 نیست، اما باز هم اندازه قابل توجهی دارد.
 وزنی بسیار سبک و کیفیت ساخت خوبی دارد و یاداورهمان مهندسی با کیفیتی است که از Audio-Technica انتظار داریم.
خود میکروفون ازطراحی میکروفونی با قیمت بالاتر یعنی BP40 الهام گرفته است و حتی از نظر ظاهری، شباهت هایی به میکروفون Electrovoice RE20 هم دارد.
 طول آن 145 میلی متر و عرض آن 52 میلی متراست که بزرگتر از چیزی است که انتظار داشتم. به رنگ مشکی ساخته شده و دارای پایه ای چرخشی است و همچنین قابلیت اتصال روی پایه های رایج میکروفون را هم دارد.
این میکروفون با دیافراگم بزرگ از الگوی قطبی هایپر کاردیودبهره میبرد که به نقل از AT، "میکروفون را روی صدای شما متمرکز نگه می دارد و به کاهش نویز ناخواسته اتاق کمک می کند وشما را از ضبط با کیفیتی حرفه ای اطمینان می دهد".
در عمل چگونه است؟از این میکروفون برای ضبط تعدادی لاین استفاده کردم و در نهایت خروجی صدا شفاف و واضح بود که کاملا امیدوارکننده بود  و میتوانم به شما این میکروفون را برای ضبط فعالیت های گفتاری پیشنهاد کنم.
محدوده فرکانس این میکروفون بین 80 تا 16000 هرتز و امپدانس 600 اهم است و AT2040 با اتصال استاندارد XLR عرضه می شود.در حال حاظر این میکروفون با قیمت 99دلار در دسترس میباشد.
انتخاب نهایی و نتیجه گیری:
میکروفون ها در این محدوده قیمت به دو دسته تقسیم می شوند. آنها یا به نوعی مدار داخلی مجهز هستند که امکان اتصال مستقیم به رایانه را از طریق USB فراهم می کنند، یا مانند AT2040 دارای یک خروجی آنالوگ استاندارد XLR هستند و برای اتصال به لپ تاپ و DAW به نوعی رابط صوتی مانند Focusrite Scarlett 2i2 نیاز دارند.
اگر یک رابط صوتی  یا میکسر دارید، این میکروفون یک انتخاب عالی است، میکروفونی با عملکرد قوی که میتواند سال های زیادی برای ضبط حرفه ای در کنار شما باشد.

فایل های پیوست